Blog

Blog

Halep Sabunu Nedir?

Lauriers d’Antiche sabunu (Halep sabunu) Türkiye’nin güneyinde Hatay’da yalnızca saf malzemeler ve ana sabun üreticilerinin ürettiği zamana göre test edilmiş tekniklerle el yapımı olarak üretildi. Otantik Halep Sabunu %100 saf bitkisel yağ (zeytin ve defneyağı) içerir ve sentetik veya deterjan içermez.

Sizin için doğru Halep sabununu bulmak

Halep sabununu duydunuz ve denemek istiyorsunuz, ancak hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz? Burada, Lauriers d’Antioche size doğru seçimi yapmak için bilmeniz gereken her şeyi söyler!

Tüm sabunların atası

Halep sabununun dünyadaki en eski sabun olduğunu biliyor muydunuz? Binlerce yıldır Halep ve o bölgelerde usta sabun üreticileri tarafından pişirilmiş ve işçiliği hâlâ babadan oğula aktarılmıştır, bu sayede yararlı etkilerinden yararlanabiliyoruz.

Halep sabunu, yapay renklendiriciler, sentetik kokular, hurma yağı ,pamuk yağı, katran ve koruyucular içermeyen ekolojik bir üründür. Geleneksel yöntemler kullanılarak yapılır: Zeytin ve defne yağlarının sabunlaştırılmasıyla elde edilir. Daha sonra, en az 6 ay boyunca damgalanıp kurutulmadan önce, küpler halinde yayılır ve kesilir.

 Neden 6 aylık kuruma?

Endüstriyel sabunların aksine, Halep sabunu sabunun daha hızlı kurumasını sağlayan hurma yağı içermez.

Halep sabununun özellikleri

Halep sabunu, iki seçme yağının sıcak sabunlaştırılmasından gelir: zeytinyağı ve defne defne yağı. Zeytinyağı mükemmel yumuşatıcı özelliklere sahiptir ve sabuna dönüştürüldüğünde güçlü bir temizleyicidir. Defne defne yağının yatıştırıcı, antiseptik, dezenfektan ve rejeneratif özellikleri vardır. Bu nedenle kuru ve hassas ciltler için yüksek oranda defne defne yağı (% 30 ve üzeri) olan Halep sabunu tavsiye edilir. Cildi temizleyen ve yatıştırıcı ve “sorun” denilen bir cilt için tavsiye edilir.

Halep sabunu cildi iyice temizler ve vücut, yüz ve saç için eşit derecede uygundur. Kuru saç derisini yatıştırır ve kepekle savaşmaya yardımcı olur.

Gerçek bir Halep sabunu nasıl tanınır?

Halep sabunu adı altında birçok sabun satılmaktadır. Ancak, görünüşe bakmayınız! Halep sabunları denilen bazılarında Halep sabununun özelliklerini değiştiren hurma yağı,pamuk yağı veya hindistancevizi yağı bulunur. Defne yağı yerine defne yaprağı esansı kullanılır, renklendirici olarak katran kullanır ki bu şekilde üretilen sabun Halep sabunu değildir.

Bu kurallar doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır:

İçindeki listeyi ve satın aldığınız sabunun kökenini kontrol etmeyi unutmayın.

Organik dükkanları tercih edin.

Doğu Akdeniz ikliminin hem zeytin ağaçlarının yetiştirilmesi hem de kurutma işlemleri için faydalarından yararlanmak için Halep ve bölgesinde Halep sabunu yapılmalıdır.

Lauriers d’Antioche Hatay’da üretilmektedir. Hatay Halep’e 130 km uzaklıkta olup aynı coğrafik bölgede ve aynı geleneklere sahiptir. Hatay bu coğrafik ve geleneksel bölgede olduğu için bu bölgede yetişen zeytin ve defne yağı aynı özellikleri taşımaktadır.

Bir sabunun bir ana sabun üreticisi tarafından gerçekten pişirildiğinden emin olmak için, ana sabun üreticisinin mührü ile damgalanması gerekir. Bu mühür, Halep sabunu satıldığında üreticiyi tanımlamaya yardımcı olur.

Geleneksel bir Halep sabununu düzensiz kenarlarından ve kuruma süresi nedeniyle sarı / kahverengi renginden tanıyabilirsiniz.Defne Sabunu %50-150 gr

Defne Sabunu %50-150 gr

Bu Halep Sabunu % 50 zeytinyağı ve % 50 defne yağının sıcak işlem sabunlaştırılmasıyla elde edilmiş..

110,00TL

Defne Sabunu %30-190 gr

Defne Sabunu %30-190 gr

Bu Halep Sabunu % 70 zeytinyağı ve % 30 defne yağının sıcak işlem sabunlaştırılmasıyla elde ed..

128,00TL

Defne Sabunu %50-190 gr

Defne Sabunu %50-190 gr

Bu Halep Sabunu % 50 zeytinyağı ve % 50 defne yağının sıcak işlem sabunlaştırılmasıyla elde edilmiş..

138,00TL

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)